TOP 09 Příbram změnila vedení

Noví předsedové organizací TOP 09 na Příbramsku. Zleva: Marek Školoud a Jan Cikler

PŘÍBRAM – Ve vedení regionální i místní organizace došlo k výměně předsedů. Příbram-město povede bývalý zastupitel Jan Cikler, region Příbram si do svého čela zvolil Marka Školouda, který tak v této pozici vystřídá Petra Stříbrnského. Nové vedení se těší plné podpoře volebního lídra Václava Švendy.

Nový předseda místní organizace Jan Cikler, který v této pozici nahradil dosavadního předsedu Petra Váchu, vstoupil do TOP 09 takřka hned po jejím založení, pro stranu jej tehdy získal Karel Schwarzenberg, jeho cílem je i nadále TOP 09 Příbram udržet v nastoleném kurzu pevných hodnot a morálního přesvědčení. „Noblesa prohrává souboj s hulvátstvím a obchodníky se strachem. Noblesních lidí je ale i v Příbrami mnoho a věřím, že se budou hlásit o slovo čím dál víc. Slušná a poctivá politika se z dlouhodobé perspektivy vždycky vyplatí, proto jsem optimista,“ říká Jan Cikler.

Slušná a poctivá politika by se pod vedením Marka Školouda měla stát základním mottem i regionální organizace Příbram, pod kterou dále spadá například Dobříš. Školoud zároveň stojí před úkolem region připravit na blížící se krajské i senátní volby. „V roce 2020 nás čekají hned dvoje zásadní volby, jednak chceme rozšířit naše zastoupení na úrovni kraje, kde při sledování stále nových a nových kauz paní hejtmanky vnímáme, že je zde poctivost rozhodně zapotřebí, a jednak si Příbramsko bude volit svého senátora. Představu o kandidátovi, kterého podpoříme, již máme, ale primárně nám půjde o postavení kandidáta s širokou podporou hodnotově spřízněných politických stran a hnutí,“ nastiňuje Školoud aktuální výzvy.

Volební lídr a přední síla opozice Václav Švenda oba nové předsedy do funkce podpořil. „Myslím, že oba odstupující předsedové odvedli na Příbramsku velký kus práce a nastolili směr, kterého se chceme držet. Věřím, že pod novým vedením se budeme moci posunout ještě dále. Už teď máme rozpracovanou řadu projektů, které věříme přispějí k lepšímu fungování Příbrami i posílení jejího po-stavení v rámci kraje,“ vyjadřuje Švenda naděje pro budoucnost.

Komentáře