Termíny zápisů do školek stanoví ředitelé

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – V letošním roce se konají zápisy do základních škol bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Na základě opatření ministerstva školství budou se stejným způsobem budou konat i zápisy do škol mateřských.

Na základě zmíněného opatření ředitelé jednotlivých mateřských škol stanoví přesné termíny, kdy budou žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání přijímány. „Dle platné legislativy se musí zápisy uskutečnit v termínu od 2. do 16. května. Stanovení konkrétního termínu, ve kterém je třeba žádost podat, necháváme na zvážení ředitelek a ředitelů jednotlivých škol. Jako zřizovatel však doporučujeme využít celého zákonného období. Všechny potřebné informace jsou na webových stránkách města, podrobné podmínky průběhu podávání žádostí, včetně kritérií pro přijetí a dokumentů, které je třeba doložit, na webových stránkách jednotlivých škol,“ říká místostarostka Zorka Brožíková.

Děti tedy k zápisům nesmí. Doporučení ministerstva se týká i způsobu podávání přihlášek. Upřednostněna má být forma podání prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem či poštou. V nezbytných případech bude samozřejmě možné i osobní podání, vždy ale dle konkrétních pravidel stanovených ředitelem příslušné školy.

Komentáře