Středoškolský projekt Příbram challenge se pro tento školní rok ruší

Zde je videoreportáž z konce února, kdy proběhlo veřejné představení projektů

PŘÍBRAM – Město Příbram v lednu 2020 iniciovalo středoškolský projekt Příbram challenge, jehož hlavním smyslem má být zapojení místních středoškoláků do dialogu o budoucnosti našeho města.

Studenti dostali možnost se díky projektu Příbram challenge přímo podílet na utváření místa, kde žijí. Pro pilotní ročník výzvy bylo vybráno téma životní prostředí. Do projektu se přihlásily tři týmy se zajímavými tématy – studenti z Gymnázia Legionářů s tématem očisty Příbramského potoka, studenti ze Střední zdravotnické školy s tématem měření emisí ve městě a studenti z Gymnázia pod Svatou Horou s tématem bike sharingu.

S ohledem na současnou situaci, kdy jsou zavřeny školy, a je vyhlášen nouzový stav, se vedení města rozhodlo pilotní ročník projektu zrušit. „V tuto chvíli nevíme, do kdy budou školy uzavřené. Zároveň jsme vyhodnotili, že práce na projektu se nedá realizovat jen „od stolu“ a po e-mailu. Z těchto důvodů jsme se přiklonili ke zrušení projektu. Jsem však optimista a věřím, že se k myšlence participace středoškoláků vrátíme ve školním roce 2020/2021,“ říká Martin Buršík, místostarosta města.

Komentáře