Tajemství válečných předků odhalíte v knihovně

PŘÍBRAM – Knihovna Jana Drdy pořádá na „Valentýna“ od 18 hodin přednášku genealoga Pavla Hnízdila zaměřenou na období konce rakouské monarchie a 1. světovou válku. Můžete tak odhalit s jeho pomocí z donesených materiálů tajemství svých předků z období počátku 20. století.

Zájem o předky by měl být nedílnou součástí vzpomínek a úcty k rodové minulosti. Měli bychom pečlivě uchovat všechny písemné i věcné památky a pokud možno, pokusit se zjistit a rekonstruovat, co nejvíce faktů z dostupných pramenů.

V rámci přednášky se návštěvníci, kteří sebou přinesou rodinné dobové materiály, mohou dovědět více o svých předcích v tomto bouřlivém období našich dějin. Pořadatelé ale veřejnost upozorňují na to, že je lepší nenosit originály, ale raději kopie daných historických materiálů. Je dobré naskenovat i zadní strany listů a fotografií, pokud obsahují náznaky nějakého textu. Pavel Hnízdil se pokusí pomoci i se čtením vojenského kurentu a vysvětlením pojmů. Připravený bude i dobový vojenský slovníček a mnoho dalšího. Přednáška se koná v prvním patře v sále ústřední půjčovny pro děti.

Komentáře