Svatá Hora ožije „Šalmají“ i „Během hasičů“

Svatohorská šalmaj.

PŘÍBRAM – Nádvoří a okolí Svaté Hory budou v sobotu 11. září dějištěm dalšího ročníku Příbramské svatohorské šalmaje. Nouze nebude o divadelní, hudební ani šermířská vystoupení, bohaté občerstvení a chybět nebude ani středověké tržiště.

Slavnostnímu zahájení akce pravidelně předchází dobový průvod, který se řadí na náměstí T. G. Masaryka a v půl desáté dopoledne vychází. Po příchodu na Svatou Horu by mělo následovat zahájení akce, ovšem to bude v letošním roce o pár minut posunuto, neboť nejprve dojde v 10 h ke slavnostnímu žehnání kopie Svatohorské Madony u Korunovačního oltáře. Akce samotná bude tedy zahájena až ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

„Když prohlížím program akce, je velmi těžké vybrat, na co dříve pozvat, úplně nejlepší by bylo zůstat na Svaté Hoře celý den, stále se bude na co dívat, co poslouchat a také co zkoušet. Program je koncipován tak, že si jej zcela jistě užijí rodiny s dětmi i samotní dospělí,“ zve na akci starosta města Jan Konvalinka. Akci tradičně ukončí koncert skupiny Ginevra.

Součástí akce je také 13. ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů, který bude zahájen v půl jedenácté nástupem všech účastníků. První dvojice zdolávající v plné výstroji Svatohorské schody se na start postaví v 11 hodin.

Komentáře