Studentka příbramského gymnázia uspěla v soutěži Kraje pro bezpečný internet

Vítězové soutěže. Foto: Středočeský kraj

PŘÍBRAM/PRAHA – Více než 2 600 žáků a studentů ze středních Čech se letos zúčastnilo soutěže Kraje pro bezpečný internet, která má za cíl upozornit na rizika v kyberprostoru a informovat o prevenci a pomoci. Soutěž, realizovaná pod záštitou Asociace krajů ČR a ve spolupráci s Policií ČR, vyvrcholila slavnostním předáváním cen na Krajském úřadu Středočeského kraje.

Soutěž Kraje pro bezpečný internet umožnila žákům a studentům základních a středních škol ve Středočeském kraji získat zásadní informace související s kyberšikanou, zabezpečením mobilních telefonů, sociálními sítěmi, dezinformacemi a dalšími tématickými oblastmi. Účastníci soutěže se nejen podíleli na znalostních kvízech, ale také měli možnost soutěžit v náročnější verzi Kvízu PLUS, určené pro opravdové znalce elektronické bezpečnosti.

Jedním z vrcholů slavnostního předávání cen bylo oznámení vítězů v jednotlivých kategoriích. Ve vyhlášené kategorii Soutěžní kvíz 13 a více let získala třetí místo Žofie Volfová z Gymnázia Příbram.  Její úspěch svědčí o vysoké úrovni znalostí a zájmu o téma bezpečnosti na internetu mezi staršími žáky. Stejné místo získala i celá škola v soutěži škol.

„Projekt Kraje pro bezpečný internet nabízí důležité informace o potenciálních nebezpečích, která s sebou kyberprostor přináší. Chci poděkovat všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, a věřím, že nově získané znalosti jim pomohou a budou je šířit dál mezi vrstevníky i v rodinách,“ uvedl Milan Vácha, krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu.

Součástí soutěže Kraje pro bezpečný internet byla také soutěž mezi školami. Nejúspěšnější škola získá finanční odměnu ve výši 30 000 korun, druhé a třetí místo jsou oceněna částkami 20 000 a 10 000 korun. Hodnocení škol probíhalo na základě koeficientu, který byl výsledkem podílu počtu žáků školy zapojených do soutěžního online kvízu a celkového počtu žáků školy. Získané finanční prostředky mají školy využít na pořízení vybavení, které zvýší bezpečnost žáků při práci na internetu.

Slavnostního předávání cen se zúčastnili také ředitel krajského ředitelství Policie ČR Václav Kučera a zástupci partnera soutěže, společnosti Microsoft. Soutěž Kraje pro bezpečný internet tak nejen přilákala značný počet účastníků, ale získala i podporu významných partnerů, kteří si zakládají na zabezpečení a prevenci v kyberprostoru.

Výsledky soutěže Kraje pro bezpečný internet pro Středočeský kraj ve školním roce 2022/2023

 

Kategorie Soutěžní kvíz 8–12 let

 1. Tomáš Boch, ZŠ Kolín III., Masarykova 412

 

Kategorie Soutěžní kvíz 13 a více let

 1. Tomáš Ševčík

Základní škola Kamenice, okres Praha – východ 

 1. Helena Švarcová

Gymnázium, Mladá Boleslav, Palackého 191/1

 1. Žofie Volfová

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

 1. Jakub Hnízdo

Základní škola T. G. Masaryka Milovice

 

Kategorie Soutěžní kvíz střední školy

 1. Klára Váchová

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131

 1. Mathias Peeter

Obchodní akademie, Kolín IV, Kutnohorská 41

 

Kategorie KVÍZ PLUS

 1. Vendula Fialová – postupuje do celorepublikového finále

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131

 1. Ondřej Šlechta

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Kladno, Jana Palacha 1840

 1. Jan Marval

Základní škola Rudná, okres Praha – západ

 1. Diego Valentini

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

 

Soutěž škol:

 1. Místo a výhra 30.000,- Kč

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131

 1. Místo a výhra 20.000,- Kč

Obchodní akademie, Kolín IV, Kutnohorská 41

 1. Místo a výhra 10.000,- Kč

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

Komentáře