Strategický plán rozvoje města do roku 2030 projedná zastupitelstvo

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Zastupitelé mají za sebou pracovní projednání Strategického rozvoje města 2022 – 2030. Probrali připomínky a nyní bude předložený zastupitelstvu. Opozice ale kritizovala dobu, na kterou byla schůzka vedením města svolána. Konala se v úterý 15. února ve 14 hodin, to je ale většina zastupitelů ještě v práci.

Pracovní jednání slouží k tomu, aby předkládané materiály mohly být připomínkovány ještě před samotným projednáváním na zastupitelstvu. „Svolávání pracovních jednání je dobrým zvykem především u obsáhlejších materiálů, kde je předpoklad, že bude probíhat rozsáhlá diskuze. Strategický plán rozvoje města je pro Příbram důležitým dokumentem, který si zaslouží pozornost. Při pracovní schůzce, kde byla přítomna zhruba třetina zastupitelů, dále pak vedoucí jednotlivých odborů města a zástupci příspěvkových organizací, zaznělo několik zajímavých připomínek, které budou do zmíněného dokumentu zapracovány. Stejně tak bude naloženo s připomínkami občanů, kteří mohli své podněty podávat prostřednictvím e-mailové komunikace,“ uvedl po jednání starosta Jan Konvalinka.

Právě s tím, že se jedná o důležitý dokument souhlasí i opozice a proto jí vadí, že se mnozí zastupitelé z opozičních stran jednání nemohli zúčastnit, protože jsou ve 14 hodin ještě v zaměstnání. „Svolávat schůzku k takovému důležitému dokumentu na 14. hodinu je podle mého názoru nesmysl. Radnice musí vědět, že většina zastupitelů chodí do práce a ve 14 hodin se zkrátka uvolnit nemohou,“ konstatoval Vladimír Král (Šance pro Příbram).

Stejný názor má i Marek Školoud (TOP 09). Pan starosta asi opomněl, že chodíme taky do zaměstnání a nepracujeme na radnici na full-time. On se z toho stává už trochu zlozvyk. Materiál k bazénu se dává zastupitelům na stůl, místo aby byl řádně zařazený v programu, to samé se málem stalo v lednu i s projednáváním 2. změny územního plánu a nyní se schůzka svolá na dobu, které se valná část zastupitelů prostě nemůže zúčastnit…,“ říká Školoud.

Dokument s názvem Strategický plán rozvoje města Příbram 2022-2030 je zveřejněný na webových stránkách města, kde bude po zapracování připomínek aktualizován. Zároveň bude tento materiál jedním z bodů na březnovém zasedání zastupitelstva.

Nicméně město má ještě poměrně dost nesplněných bodů ze Strategického plánu na roky 2014 až 2020. Ten najdete ZDE.

Komentáře