Skanzen Vysoký Chlumec ožije ukázkami venkovského života

VYSOKÝ CHLUMEC – Představte si, jak se žilo lidem před třemi staletími. Jak pracovali a čím se bavili? Pokud vás zajímá život na vesnici v minulosti, tak se na něj o víkendu budete moci podívat. V sobotu 27. května 2023 se totiž v Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočce Hornického muzea Příbram, koná událost nazvaná „Vojáci na vsi“, která vám otevře okno do minulosti.

Tato jedinečná akce vám umožní prozkoumat živé ukázky venkovského života a vstoupit do světa dávných časů. Od 10:00 do 17:00 hodin si budete moci užít různé programy a akce. Nejprve vás čeká ukázka verbování a života vojáků v míru nazvaná „Za králův tolar“. Tato prezentace se koná v 10:00 a 14:00 hodin.

Poté budete mít možnost vyslechnout příběh jedné košile, který vám přiblíží ošacení vojáků a venkovanů. Tato část programu se uskuteční v 11:00 a 15:00 hodin. Pokud máte zájem o vojenský výcvik, pak se určitě zastavte na ukázkách v 12:00 a 16:00 hodin s názvem „V objetí smrtholky“.

„Během akce budou v provozu také mlýn, pila a kovárna. Můžete se těšit na ukázky historických řemesel, jako je práce sedláře, voskářky, švadleny a opracování dřeva na pružinovém soustruhu,“ připomíná některé ukázky řemesel ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl.

Všechny aktivity se uskuteční ve spolupráci s klubem vojenské historie Régiment de La Couronne 1742. Přijďte si užít den plný zábavy, dobrodružství a poznání. Základní vstupné činí 100 Kč a snížené vstupné je 60 Kč.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost poznat, jak se žilo ve starých časech a jaký vliv měl vojenský život na venkovské obyvatelstvo. Přijďte se podívat na Skanzen Vysoký Chlumec a prožijte den plný dobrodružství!

Komentáře