Semafor u Kauflandu má opravit ŘSD

PŘÍBRAM – Kauza nefunkčních semaforů u pivnice Kostka na křižovatce ulic Žežická, Karla Kryla a Podbrdské, kde došlo k několika dopravním nehodám, rezonovala mezi veřejností dlouho. Nyní podobná situace nastala u Kauflandu, kde autobus na křížovatce Husovy ulice a ulice K Podlesí srazil semaforová světla. A řidiči čekají, kdy bude opět v provozu, protože většina řidičů na provoz podle semaforu spoléhají, je to totiž jednodušší.

Ovšem v případě opravy světelné signalizace u Kauflandu musí zařídit Ředitelství silnic a dálnic, protože Husova ulice patří Středočeskému kraji. „Dělá to tam problémy, protože tam jezdí jednak autobusy a jezdí tam i kamióny. A to je problém. Jela jsem z Podlesí a stála jsem za kamiónem, který tam stál asi tři minuty, než se nad ním jeden z řidičů na té hlavní smiloval pustil ho.  Byl to kamion s přívěsem a ten je opravdu dlouhý a špatně tam vyjíždí,“ konstatovala zastupitelka Jiřina Humlová (KSČM) s prosbou směrem k vedení města, zda by šla oprava semaforu na ŘSD zaurgovat, aby k opravě došlo co nejdříve. 

Starosta města vidí situaci podobně, nicméně narozdíl od případu v Žežické, kde situaci řešilo město, křižovatka u Kauflandu není v majetku města. „Ta křižovatka je v majetku ŘSD. Situaci jsme už urgovali, ale obávám se, že ŘSD má obdobný problém, jako jsme řešili s křižovatkou u Asie, kdy se najednou zjistilo, že nejsou sloupy,“ reagoval starosta Jan Konvalinka (ANO) s tím, pokud v případě Husovy ulice jde pouze o část se světelnou signalizací, tak může jít o nedostatek čipů.

Nicmémě i nyní se dá křiovatkou Husovy ulice a ulice K Podlesí jet, ale musí sledovat dopravní značení a je potřeba také trocha ohleduplnosti vůči ostatním řidičům, ovšem většina z nich raději spoléhá na semafor, jak se ukázalo případě nehod u Kostky, je totiž podhodlnější.

Komentáře