Schodiště na Rynečku by podle starosty mělo být hotové na jaře

PŘÍBRAM – Rada města již vybrala firmu, která opraví schody na Rynečku vedoucí z Průběžné ulice na parkoviště. Tou je firma Staler, která společně s nimi za cenu 1 937 351, 32 Kč bez DPH opraví ještě schody u veřejných toalet za průchodem z náměstí 17. listopadu do ulice Boženy Němcové.

Na opravu schodiště na Rynečku lidé čekají už poměrně dlouho. Podle vyjádření starosty na webových stránkách města budou v rámci opravy betonové stupně obloženy žulovou deskou, tloušťka 3 cm, žulové desky budou mít na nášlapné ploše protiskluznou úpravu (tryskaný povrch). Bude zcela vyměněno i zábradlí po celé délce schodiště. Výška nášlapu jednotlivých stupňů bude cca 16 cm a šířka 30 cm. Povrch mezipodest bude z litého asfaltu.

Veřejnost také zajímá, kdy bude oprava hotová. K tomu starosta Jan Konvalinka na webu uvedl: „Dle uzavřené smlouvy se zhotovitelem je termín dokončení stavby stanoven na únor 2023. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které již komplikují provádění díla tento měsíc, se předpokládá posun termínu dokončení díla na duben 2023.“

Komentáře