Rozšířená zastávka je už v provozu

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Od 8. září až do dneška byla mimo proovz autobusová zastávka v ulici Čs. armády. Nyní už opět slouží pro nástup a výstup cestujících. Původně ale práce měly skončit už 30. listopadu.

K rozšíření autobusového zálivu došlo proto, aby byla zajištěna větší bezpečnost. Proto se záliv rozšíroval z původních 36 metrů na 51 metrů, což zajistí bezpečnější vjezd více autobusů současně. „Přijíždějící autobusy tak mají dostatek prostoru, aby nezasahovaly do provozu. V rámci rekonstrukce došlo také k přeložce podzemního vedení CETIN, úpravě podloží, máme zde nový chodník, vysazena byla zeleň. Velkou radost mám především z toho, že je zde nově veřejné osvětlení,“ říká k projektu starosta Jan Konvalinka. 

Důvodem zpoždění dokončení stavy i navýšení její ceny byl fakt, že neprošly hutnící zkoušky a musel se tedy povrch zhutnit. „Bylo tam podmáčeno a muselo se zhutňovat a tyto práce nebyly zahrnuty v původním rozpočtu,“ dodal místostarosta Martin Buršík. Město navíc mělo i některé další požadavky, které v původním zadání zakázky nebyly jako například doosazení dalších bodů veřejného osvětlení.

Komentáře