Řidiči autobusů se na Příbramsku zřejmě ke stávce nepřipojí

PŘÍBRAMSKO – Vedení společnosti Arriva Praha s.r.o. od konce minulého týdne intenzivně jedná s odboráři o tom, zda se ve čtvrtek připojí nebo nepřipojí k celorepublikové stávce. V současné době to vypadá tak, že řidiči zřejmě zvolí jinou formu protestu.

Veřejnost je od konce minulého týdne v nejistotě, protože podle prvních informací, které zveřejnila některá média se právě řidiči autobusových spojů na Příbramsku měli ke stávce připojit. Středočeský kraj by ale po firmách, se kterými má uzavřené smlouvy na veřejnou dopravu, požadoval zajištění náhradní dopravy.

Vedení společnosti Arriva proto zahájilo v pátek intenzivní jednání s odboráři a podle posledních informací to vypadá, že řidiči linek jezdících na Příbramsku nakonec ve čtvrtek zvolí jinou formu protestu, než je očekávané nevyjetí jednotlivých spojů.

 Cestující se tak zřejmě nemusí ve čtvrtek obávat nějakých komplikací a klidně se spolehnout na „svůj“ autobusový spoj do práce, školy či za lékařem.

Čtvrteční stávkou se chtějí řidiči domoci zvýšení svých mezd.  Vláda totiž stanovila navýšení minimální mzdy na 98,10 Kč za hodinu jízdy a na 88 korun za hodinu čekání. Řidiči by také ke svým platům měli dostat příplatek 6,60 Kč za hodinu za náročné pracovní prostředí. Ovšem ne ve všech krajích k tomuto navýšení došlo.

Ve Středočeském kraji ale krajští zastupitelé už loni uvolnili 124 milionů korun na zvýšení platů řidičů autobusů a krajská rada převod peněz jednotlivým dopravcům už také schválila.

Komentáře