Radnice zadala novou projektovou dokumentaci na bazén. Hotová má být v květnu

PŘÍBRAM – O potřebě opravy příbramského bazénu se mluví už víc jak pět let. Tato  zamýšlená největší městská investiční akce za poslední roky se tak prakticky rozjízdí od píky nanovo.

Na začátku minulého měsíce, konkrétně 3. února, nabyla platnosti smlouva na vypracování projektové dokumentace k rekonstrukci bazénu. Podle ní by měla být hotova pro stavební řízení nejdéle v polovině května. Pak budou následovat termíny pro vyjádření dotčených orgánů a samotné stavební řízení asi v celkové délce třech měsíců. „Po získání stavebního povolení bude projektantem dopracována detailní projektová dokomentace ve stupni provádění díla, ta by měla být dokončena do 15 týdnů od data stavebního povolení, což předpokládáme v listopadu tohoto roku,“ říká Martin Buršík.

Následovat bude výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Ihned po vysoutěžení započne samotná rekonstrukce,“ dodává příbramský místostarosta. V podstatě jde o to, že bude celková rekonstrukce příbramského bazénu bude rozdělena do etap, místo aby se prováděla najednou, jak bylo původně v plánu. Nyní je tedy potřeba původní projekt rozdělit na jednotlivé části a tu první zúžit na ty nejdůležitější opravy.

Původně se mělo už dávno stavět. Ovšem vše zkomplikoval především nárůst ceny celého projektu. Zastupitelé nejprve odhlasovali částku na rekonstrukci ve výši 250 milionů korun, která se pak průtahy, spojených s tím, že se nezačal soutežit dodavatel stavby, vyšplhala až téměř k půlmiliardě korun. Pak zastupitelstvo celý projekt stoplo.

Komentáře