Rodiče samoživitelé mohou využít finanční pomoc od města

PŘÍBRAM – Loni v dubnu město vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc v této nelehké době. Původně byla sbírka vyhlášena na pomoc osobám zasaženým situací spojenou s koronavirem a subjektům, které těmto osobám podporu poskytují. Později byla rozšířena o finanční podporu také pro rodiče samoživitelé.

Aktuálně jsou opět zpřísněna pravidla, zavřeny nejen školy, ale také školky, což je pro mnohé rodiče zásadní komplikací. Rodiče samoživitelé, kteří se v souvislosti s koronavirovou pandemií dostali do tíživé životní situace a nebyla jim přiznána státní podpora, mohou žádat o příspěvek z transparentního účtu města.

„Situace pro rodiče, kteří jsou odkázáni na jeden příjem není lehká v žádné době, natož nyní. Pokud jste samoživiteli a řešíte situaci, že vám nebyla poskytnuta státní podpora, máte možnost zažádat o čtyřtisícový příspěvek z účtu veřejné sbírky města, kde je aktuálně částka 45 tisíc korun,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Formulář žádosti je k dispozici na webových stránkách města, případně je možné kontaktovat odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Transparentní účet veřejné sbírky, na který je možné stále přispívat, je veden u České spořitelny: 90018-521689309/0800.

 

Komentáře