Radnice vyslyšela prosbu Spolku Pražské ulice ohledně přeplněných košů

PŘÍBRAM – Pokud jde někdo Pražskou ulicí v sobotu časně ráno, tak se mu naskytne pohled na přeplněné odpadkové koše, do kterých už nic přidat nejde. Spolek Pražské ulice proto apeloval na místostarostu Miroslava Peterku, jenž má na starosti provoz Technických služeb Příbram, zda b nebylo možné koše v Pražské vyvézt právě v sobotu ráno, aby pro návštěvníky této části města byly prázdné.

„Je pravdou, že v sobotu ráno koše přetékají odpadky. Je to mimo jiné je to například tím, že někdo si tam koupí pizzu, sní jí a tu krabici přeloží a strčí jí do koše a ten je v tu ránu plný. Dost často jsou tam také krabice od bot či ze zásilkoven, ty také ty koše rychle zaplní,“ říká místostarosta Miroslav Peterka.  Nicméně si je vědom, že na veřejnost plné a přetékající koše odpadky nepůsobí dobře a proto po dohodě s Technickými službami se nově budou koše v Pražské ulici vyvážet i v sobotu ráno, aby tato část města na začátku víkendu nepřipomínala spíš smetiště než historické centrum města. „To by mělo začít už tento týden,“ dodal místostarosta.

V plánu je také úplná výměna košů v Pražské ulici. „Chceme všechny odpadkové koše vyměnit, ty současné nahradí větší koše se stříškou, aby do nich nepršelo a neprotékaly. V současné době jednáme o jejich podobě s památkáři,“ doplnil Miroslav Peterka.

Komentáře