Radnice vybrala zhotovitele projektové dokumentace na intenzifikaci ČOV

PŘÍBRAM – O tom, že příbramská čistírna odpadních vod nemá kapacitu pro nová připojení a připravuje takzvanou intenzifikaci – tedy navýšení její kapacity jsme vás již informovali. Teď vedení města vybralo zpracovatele projektové dokumentace.

Městská čistírna odpadní vod (ČOV) i když byla v minulosti koncipovaná na 67 tisíc ekvivalentních připojení, kterých ale nedosahuje, už nové stavebníky nepřipojí. „Na městskou čistírnu odpadních vod je vyhlášena uzávěra protože kapacitně již nedosahuje, je respektive překročena kapacita připojení ekvivalentních obyvatel. Ten problém je tu už delší dobu,“ uvedl starosta a dále pokračoval: „My v současné době připravujeme zakázku na zhotovení projektové dokumentace na intenzifikaci čistírny odpadních vod a pokud vše půjde podle představ, tak by jsme mohli v roce 2023 intenzifikaci realizovat. Ta by měla vyjít mezi 100 až 130 miliony korun,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka.

Vedení města na svém květnovém zasedání vybralo zhotovitele projektové dokumentace. Tou se stali tři projekční společnosti sdružené pod názvem „Projekční společnost ČOV Příbram“ Tuto nabídku společně podali společnosti PROVOD – inženýrská společnost, Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. a Sweco Hydroprojekt a.s. Za jakou cenu bude projekt zhotoven ale v usnesení rady města o výběru nejvhodnější nabídky však není uvedeno, což je trochu podivné. V jiných případech se cena uvádí.

Problematice kapacity příbramské čističky odpadních vod jsme se také věnovali v této reportáži: 

Komentáře