Radnice chce investovat do oprav Pražské ulice. Místní to vítají

Pražská ulice.

PŘÍBRAM – Pražská ulice je více méně a její okolí je s trochu nadsázky to poslední, co zbylo z historické Příbrami. Po dlouhá léta byla také obchodní tepnou města. Ovšem v současné době již nemá svůj původní lesk. To by mohla změnit i jejích částečná rekonstrukce.

Generální opravou prošla tato část města v roce 1996 a nyní už na ní je vidět zub času. Především na obou chodnících. Spolek Pražské ulice proto už několik let usiluje o jejich opravu i o další investice do této historické části Příbrami. Nyní se zdá, že spolek i vedení města našly společnou řeč. „Rádi bychom podpořili Spolek Pražské ulice, který se mimo jiné snaží oživit návštěvnost této části města. Ačkoliv je dnešní trend jasně daný, tedy turistika občanů do nákupních center na okraji každého města, je potřeba vnímat historickou část a zejména Pražskou ulici jako tradiční místo setkávání lidí. Má své kouzlo, lidé se tam nikam nehoní, navzájem se často jen tak pozdraví a nakonec Pražská ulice se stává zejména místem, kde se lidé určitě cítí lépe, než v na parkovišti před nákupním centrem,“ uvedl místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO).

Podle jednání, která se uskutečnila mezi zástupci Spolku Pražské ulice a místostarostou Karpíškem, chce město opravu chodníků a mobiliáře zařadit do výhledu investic. K realizaci by mohlo podle jednání dojít v horizontu dvou až tří let. „Jsem rád, že se podařilo s panem místostarostou Karpíškem najít shodu v otázce oprav Pražské ulice, a že si pan místostarosta uvědomuje, že je potřeba této části města věnovat pozornost i do ní investovat nějaké peníze,“ říká předseda spolku a opoziční zastupitel Marek Školoud (Spojenci). Podle něj se obě strany také dohodly na úpravách chodníků v Zahradnické ulici, které v zimě při námraze a sněhu kloužou a chůze po nich není úplně bezpečná.  „Jednáme i o tom, že by se například v určitých rozestupech na těchto chodnících udělal vždy jeden schod, aby ten výstup nebyl tak příkrý,“ přiblížil návrh úprav Školoud.

Nejbližší viditelnou změnou v Pražské ulici by zatím měla být výměna odpadkových košů. O jejich podobě i výrobě nyní jednají zástupci města, Spolku Pražské ulice a Technických služeb.

Komentáře