Rádio Otava: Možnost pro příbramské kapely zazářit v éteru

Studio Rádia Otava. Foto: archiv stanice

PŘÍBRAM – O Příbrami se s nadsázkou říká, že v ní je dvacet muzikantů, kteří hrají v padesáti kapelách. A ti teď mají možnost představit svou tvorbu na rádiových vlnách. Nedávné rozšíření vysílání Rádia Otava na frekvenci 97,3 FM, jim totiž nyní dává tu možnost.

Rádio Otava, které v éteru působí od roku 2015, se rozhodlo posunout své hranice a začalo pokrývat i Příbram a okolí. „To znamená, že místní kapely mají novou příležitost dostat své skladby na rádiové vlny, které dosáhnou tisíců posluchačů. Aby se to stalo realitou, stačí, když kapely pošlou své nahrávky do Rádia Otava,“ říká ředitel stanice Josef Týc.

Proces je jednoduchý. Kapely musí poslat své nahrávky ve formátu mp3 nebo wav na e-mailovou adresu info@radiootava.cz. Při odesílání je důležité uvést název kapely, název písně a jména autorů textu a hudby. Tímto způsobem mohou hudebníci zajistit, že jejich tvorba bude správně identifikována a připravena k přehrávání.

V playlistu nové rozhlasové stanice se už nyní z Příbrami nachází například skladby skupin Bon Pari, Vládcové vesmíru, Dexempo nebo Nové koření a nově také punkové legendy E!E a místo je i pro další. „Mě osobně například příjemně překvapili Bon Pari, jejichž písně jsem před tím neznal,“ přiznává Josef Týc.

Kapela Dexempo

Důležitou výhodou tohoto nového vysílacího rozšíření Rádia Otava je jeho reputace a popularita. Stanice je známá pro svou podporu místní hudby a poskytuje platformu pro nové talenty. Posluchači této stanice mají rádi rozmanitost a jsou otevřeni objevování nové hudby z různých žánrů a stylů. To dává příbramským kapelám možnost dostat se do povědomí posluchačů a získat nové fanoušky.

Příbramské kapely tedy nyní mohou využít tuto příležitost a poslat své nahrávky do Rádia Otava. Je to skvělý způsob, jak rozšířit svou fanouškovskou základnu, dostat se do éteru a získat důležité kontakty v hudebním průmyslu. Bez ohledu na hudební žánr, kterým se kapela zabývá, Rádio Otava je otevřené novému talentu a vítá rozmanitost.

Vládcové vesmíru

Takže, příbramské kapely, neváhejte a pošlete své nahrávky do Rádia Otava. Tato nová možnost vysílání na frekvenci 97,3 FM vám může otevřít dveře do hudebního světa. Stačí poslat e-mail s vaší nahrávkou ve formátu mp3 nebo wav na info@radiootava.cz a můžete začít snít o tom, že vaše písničky zazní v éteru.

Komentáře