Město chce sjednotit odpadkové koše. Pomůže to i jejich vyvážení, míní místostarosta

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – V současné době se na území města nachází čtyři nebo pět různých typů odpadkových košů. To mimo jiné komplikuje i jejich vyvážení. Přechodem na jeden nebo dva typy by podle místostarosty Miroslava Peterky měla tato nepříjemnost odpadnout.

Velký počet různých typů odpadkových košů komplikuje pracovníkům Technických služeb jejich vyvážení. „Oni musí některé z nich odemykat, aby je mohli vysypat a každý z těch typů má jiný typ zámku, takže jezdí s velkým svazkem klíčů a to samozřejmě práci zdržuje. Pokud bychom odpadkové koše na v Příbrami sjednotili na jeden nebo dva typy, výrazně to práci Technickým službám ulehčí,“ konstatoval místostarosta Miroslav Peterka.

V současné době proto jedná s vedením Technických služeb o možnosti, že by vyrobily pro celé město nové odpadkové koše. Výhodu místostarosta vidí jednak v ulehčení práce s vysypáváním, ale také s případnou opravou či obnovou, neboť by Technické služby mohly v případně zničení či poškození okamžitě vyrobit koš nový. „Tento nápad vznikl při jednání se Spolkem Pražské ulice, který požaduje výměnu starých košů v této části města. Pokud bychom koše kupovali, tak jsme zjistili, že jen odpadkové koše do Pražské ulice by nás staly půl milionu,“ doplnil místostarosta Vladimír Karpíšek s tím, že se jednalo asi od 25 kusů.

Nicméně podle radnice vše nyní závisí na tom, zda novou podobu odpadkových košů schválí památkáři, protože některé by byly umístěny i v památkově chráněných zónách města. „Pro nás by zkrátka bylo lepší mít ve městě svoje koše, všude stejné, abychom si je uměli snadno opravit a dobře se s nimi manipulovalo,“ dodal závěrem Miroslav Peterka.

Komentáře