Prosenická Lhota zve na výstavu krajek spojenou s ukázkami paličkování a dalších technik

Ilustrační foto.

PROSENICKÁ LHOTA –  O víkendu můžete navštívit jedinečnou výstavu paličkovaných krajkových mistrovských děl, která se koná v rámci Lhoteckého pětiboje v Prosenické Lhotě na Sedlčansku. Akce veřejnosti představí nejen okouzlující umění paličkování, ale také ukázky ručního předení a tkaní, které jsou spojeny v jedinečný celek. Výstavu pořádáme ve spolupráci s Obecním úřadem Prosenická Lhota a pod vedením uznávané krajkářky Ladislavy Pokorné ze Vzdělávacího spolku umělecký řemesel v Praze.

Na výstavě se představí vystavující krajkářky, jejichž mistrovství v paličkování je zárukou nádherných a detailních krajkových děl. Mezi umělkyněmi, které se na akci podílí, nechybí taková jména jako Maruška Čížková, Kateřina Bočková, Ivanka Reissigová, Milena Kočišová, Žaneta Sovišová, Jana Sůsová, Iveta Šťovíčková, Andrea Kučerová a Denisa Boumová. Jejich nadání a vášeň pro paličkování zaručují, že návštěvníci budou moci obdivovat jedinečná díla, která vyzařují šarm a preciznost.

Výstava se koná v sobotu 29. července od 13:00 do 16:00 hodin. Místo konání je zasedací místnost Obecního úřadu Prosenická Lhota, kde budou krajkářky prezentovat svá mistrovská díla. Vstup je volný, a to v rámci Lhoteckého pětiboje, který nabízí návštěvníkům pestrou paletu kulturních a sportovních aktivit.

Pořadatelé se těší na hojnou účast veřejnosti a společně si užijeme krásu umění paličkování, předení a tkaní, které nám představí nadané krajkářky. Přijďte strávit příjemné odpoledne plné elegance a kreativity v nádherném prostředí Prosenické Lhoty.

Komentáře