Projekt kanalizace v Kozičíně se městu prodražuje, radnice řeší, co s tím

Obec Kozičín.

PŘÍBRAM/KOZIČÍN – O stavbě kanalizace v příbramské osadě Kozičín se mluví od roku 2007. Na projektu se stále pracuje, ale město zaskočila konečná cena celé stavby, které je v současné době téměř dvojnásobná, než se původně předpokládalo.

Radnice uvedla, že nyní dostává finalizované podklady od projektantů. „V souvislosti s tím se zamýšlíme nad celkovým rozpočtem té akce, protože tam jsou věci, které nás poněkud překvapily svou nákladností. My jsme se původně bavili o nějakých osmdesáti nebo devadesáti milionech korun, ale nedávno jsme v radě schvalovali záměr, který počítá se sto čtyřiceti miliony, nicméně tento projekt i nadále považujeme za nesmírně důležitý,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka.

Stavba kanalizace v osadě Kozičín by měla být dokončením mnohaletého projektu „Čistá Litavka“. Podle vyjádření starosty je možné, že projekt kanalizace v Kozičíně se ještě dočká nějakých úprav. „To znamená, že uděláme třeba jen samotnou kanalizaci a ty další věci jako vodovod, veřejné osvětlení mohou být cílem dalších etap,“ dodal Konvalinka.

Město je v tomto projektu vázáno žádostí o dotaci, kdy musí mít kanalizaci v Kozičíně hotovou do konce roku 2025.

Komentáře