Projekt dobříšského spolkového domu se točí v kruhu

Bývalé kino v Dobříši.

DOBŘÍŠ – Zpět na začátek se dostal projekt spolkového domu v Dobříši. Ve městě se o něm mluví už od roku 2008. Nyní se celá věc vrací na úplný začátek. Zastupitelé i veřejnost totiž jako jeho součást požaduje i prostor knihovny. Ta ale z finálové podoby vypadla.

Vedení města proto bude muset zřejmě nechat vypracovat úplně nový projekt, v němž bude výrazně dominovat prostor pro knihovnu. Podle starosty Dobříše Stanislava Vacka tak už nepůjde o spolkový dům, ale o knihovnu se spolkovou činností.

Stále pro umístění budovy pročítá s prostorami bývalého kina, to nyní chátrá. Naposledy se v něm promítalo na přelomu let 2003 a 2004. Původní návrh sice s knihovnou počítal, pak ale došlo k nabídce od společnosti, která plánuje v Dobříši stavět centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou, že knihovnu vybuduje ve svém třípodlažním objektu. S tím ale nesouhlasili pracovnice knihovny, protože podle jejich názoru by v tomto zařízení nebyl prostor pro knihovnu dostačující.  S jejich názorem se ztotožnili i někteří zastupitelé města.

Podle současného vedení města, tímto způsobem ale dochází k mrhání městskými penězi, neboť projektovou dokumentaci, kterou si původně město objednalo, musí tak jako tak zaplatit. Zadání nové studie má být hotové do zářijového jednání zastupitelstva. Podle starosty ale stavební řízení bude už záležitostí až nového zastupitelstva.

Komentáře