Klidová zóna Ryneček má nové lanové prvky a je opět přístupná pro veřejnost

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Ode dneška je opět pro veřejnost přístupné hřiště vedle Q-klubu na Rynečku. Demontované lanové centrum nahradil strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada.

„Po dvou letech jsme se této zátěže z minulosti, tohoto kostlivce, zbavili a poslali jsme ho, doufám, k věčnému odpočinku,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka jako připomínku situace, kdy původní, normám a bezpečnosti nevyhovující lanové centrum bylo nakonec demontováno.

Nové herní prvky na Rynečku jsou certifikované a splňují normy ohledně bezpečnostních požadavků na zařízení dětských hřišť. Lana a žebříky poskytují mnoho možností k lezení a procvičování stability a dovednosti dětí. Nově tak na ně čekají čtyři ptačí hnízda se spojovacími žebříky, dvěma šplhacími komíny a pěti šplhacími lany, dále lanová a síťová sestava zavěšená na dřevěných sloupech, lanová houpačka a také atraktivní dvacetimetrová lanová dráha. Nová herní sestava vyšla město na 1 342 128 korun bez DPH.

„Původní lanové centrum je už rozebrané a na základě nového projektu bude umístěné v areálu Nového rybníka v blízkosti Rákosníčkova hřiště. Momentálně probíhá příprava projektové dokumentace a instalovat by se mělo letos na podzim,“ dodal na závěr Jindřich Vařeka.

 

Komentáře