Přijďte se o víkendu na Spartak podívat na létající disky

PŘÍBRAM –  O tomto víkendu, tedy v sobotu 15. a v neděli 16. října se koná ve sportovním areálu SK Spartak Příbram juniorské mistrovství ČR v Ultimate Frisbee.

Že jste o frisbee ještě neslyšeli? Je to klidně možné, Ultimate Frisbee je totiž poměrně mladý sport, který je však na vzestupu a každý rok si nachází nové a nové příznivce. Cílem hry, při tomto kolektivním sportu, je chytit létající disk – frisbee v koncové zóně soupeře, díky čemuž tým skóruje.

To, co činí tento sport jedinečným, je Spirit Of The Game. V Ultimate Frisbee totiž není třeba rozhodčích, veškerá překročení pravidel si řeší hráči sami v souladu s myšlenkou fair play. Po skončení zápasu se týmy navzájem hodnotí v několika kategoriích a na konci turnaje je vyhlášen vítěz Spirit Of The Game.

Přijďte proto o víkendu omrknout intenzivní týmovou hru s diskem na hřiště SK Spartak v Příbrami a zažít skvělou atmosféru propojenou s ohromujícími sportovními výkony. O medailové pozice budou bojovat i příbramští hráči v kategorii „Open“ i „Women“.

Organizaci tohoto turnaje zaštiťuje frisbee tým Kachny Příbram, který je součástí SK Sporting Příbram a to za podpory města a České asociace Ultimate. Domácí tým se na české frisbee scéně objevuje již šest let, čítá kolem 20 členů a opakovaně se účastní celorepublikových soutěží, kdy v minulých letech získaly příbramské juniorky stříbrné a bronzové medaile. Víkendového turnaje se zúčastní také, tak přijďte fandit!

SK Sporting Příbram

Komentáře