Příbramští rybáři slaví stovku, slavit budou na Hořejší Oboře

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Místní organizace Českého rybářského svazu (ČRS) v Příbrami si letos připomíná úctyhodných 100 let své existence. Od založení roku 1923 se rybářská komunita postupně rozrostla a stala se nezbytnou součástí města. K oslavám této významné milníku je připraven bohatý celodenní program, který se uskuteční v sobotu 10. června na Hořejší Oboře.

Příbramští rybáři se rozhodli oslavit své stoleté jubileum naplno a nabídnout návštěvníkům možnost nahlédnout do historie a dynamického dění organizace. Oslavy se budou nesoutěžně konat od desáté hodiny dopoledne a potrvají až do večerních hodin, konkrétně do 22 hodin.

Hlavním lákadlem oslav bude ukázka různých rybářských aktivit, kterou si budou moci návštěvníci osobně vyzkoušet. Pro zájemce bude připraven speciální rybářský trenažér, na kterém budou moci procvičit své dovednosti v „zdolávání“ ryb. K dispozici budou také rybářská stanoviště, kde si jak děti, tak dospělí budou moci vyzkoušet své rybářské schopnosti.

Pro ty, kteří by si raději odpočinuli, budou k dispozici romantické projížďky na jezeře v malých loďkách. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven skákací hrad, na kterém si budou moci vybít svou energii i oblíbené malování na obličej.

Jedním z vrcholů oslav bude také umístěná fotogalerie, která mapuje bohatou historii a činnost příbramské organizace ČRS. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s důležitými okamžiky, událostmi a významnými rybářskými osobnostmi, které měly vliv na rozvoj organizace po celá desetiletí.

Samozřejmostí bude zajištění občerstvení, aby návštěvníci měli dostatek energie na prožití celodenních oslav. Kromě toho se bude ozývat i živá hudba, která vytvoří příjemnou atmosféru pro všechny přítomné.

Zájemci o bližší informace o činnosti místní organizace ČRS se mohou podívat do dubnového, květnového a červnového vydání zpravodaje Kahan, který se zaměřuje na rybolov a přináší aktuální informace o dění v rybářském světě.

Stoletá tradice a aktivní přístup příbramských rybářů jsou důvodem k oslavě tohoto výjimečného jubilea. Oslavy stého výročí založení organizace ČRS slibují nezapomenutelný zážitek pro všechny rybáře, příznivce rybolovu a milovníky venkovních aktivit.

Komentáře