Příbramská Muzejní noc zaujme koncertem, promítáním i kostýmovanými prohlídkami

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Příbramské Hornické muzeum zve v pátek 9. června od 19 do 22 hodin na oblíbenou Muzejní noc, která slibuje bohatý kulturní program pro návštěvníky. Tato jedinečná akce se koná v areálu Ševčinského dolu a nabídne nejen koncert, ale také promítání a kostýmované prohlídky.

Zlatým hřebem večera bude koncert skupiny Celest & Charles, který se uskuteční od 20 do 21:30 hodin. Tato desetičlenná skupina přinese do industriálních památek směsicí funky, R&B a diska tu pravou letní atmosféru. Návštěvníci se mohou těšit na výjimečnou atmosféru a nezapomenutelný hudební zážitek.

Celest & Charles

Před koncertem a během něj budou mít návštěvníci možnost individuálně prohlédnout vybrané expozice, projet se hornickým vláčkem (poslední jízda ve 20:30 hodin) a zhlédnout historické dokumentární filmy o příbramském hornictví a hutnictví. „Otevřena bude také šachetní budova, jejíž ochoz nabízí nádherný výhled na okolí. Sledování západu slunce z tohoto místa je zážitek, na který se nezapomíná, a nyní je k němu ideální příležitost,“ přidává další důvod k návštěvě ředitel Hornického muzea Josef Velfl. Vstupné do areálu je stanoveno na 150 Kč a vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Divadle A. Dvořáka nebo online na webových stránkách divadla.

Foto: Hornické muzeum Příbram

Mimo hlavní areál bude během večera za symbolické vstupné 1 Kč otevřena mineralogická expozice k individuálním prohlídkám. V hornickém domku na adrese Havířská 105 se návštěvníci mohou v 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00 hodin setkat s obyvateli hornické chalupy a vrátit se do doby před 150 lety, kdy příbramské doly na stříbro a olovo zažívaly svou největší slávu. Tyto netradiční prohlídky historických objektů při večerní procházce po Březových Horách jsou vhodné pro účastníky koncertu i všechny ostatní zájemce.

Hornický domek. Foto: Hornické muzeum Příbram

Přijďte si užít večer plný hudby, promítání a prohlídek a nechte se vtáhnout do atmosféry příbramského hornictví a hutnictví. Muzejní noc v Hornickém muzeu Příbram slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky kultury a historie.

Foto: Hornické muzeum Příbram

 

 

Komentáře