Příbramské divadlo uvede Čapkovu Válku s mloky v památníku na Strži

STARÁ HUŤ – Příbramské divadlo se chystá představit dramatizaci slavného románu Karla Čapka „Válka s mloky“ v jeho památníku na Strži u Dobříše. Dramatizace se ujal Patrik Boušek, který se soustředil na klíčovou kostru příběhu a zamyslel se nad hypotetickým scénářem, kde mloci obsadí celý svět a převrátí pořádek. V nové inscenaci se dobrodružný příběh postupně přesouvá do soudní síně, kde se diváci stanou svědky procesu Mloci versus lidé.

„Román v celé jeho šíři není možné na jeviště přenést. Zaměřili jsme se tedy na základní kostru příběhu a zamysleli se nad tím, co by bylo dál, kdyby mloci obsadili celý svět a karta se obrátila. Mloci stavějí lidi před soud, aby přijali zodpovědnost za svoje konání. Neochota převzít zodpovědnost za svoje životy a absence respektu k druhým, to jsou další, myslím, nesmírně současné problémy, kvůli kterým je namístě se o současný svět bát,“ říká dramaturgyně Divadla A. Dvořáka Pavlína Schejbalová.

Režie představení se ujala režisérka Hana Marvanová, která popisuje inscenaci jako zábavný, lehce kafkovský kabaret. Představení se uskuteční v sobotu 15. června, kdy přes den bude celý areál Památníku Karla Čapka na Strži uzavřen pro veřejnost kvůli přípravám na večerní představení.

Program večera:

  • Zahájení představení: 21:00 v zahradě za domem
  • Otevření zahrady: 20:00

upoutávka: Divadlo A. Dvořáka Příbram

Komentáře