Příbramská nemocnice připravila izolační prostor

Foto: Oblastní nemocnice Příbram

PŘÍBRAM – Další z preventivních opatření, které přijala Oblastní nemocnice v Příbrami je vytvoření izolačního prostoru u akutního příjmu. V ambulancích vpravo za recepcí budou do izolace umísťováni pacienti s podezřením na onemocnění koronavirem. Ti tak nebudou v kontaktu s dalšími pacienty.

„Jedná se pouze o preventivní opatření. Nemocnice stále nezaznamenala ani jednoho pacienta s potvrzeným koronavirem. Snažíme se být ale připraveni na to, že situace se může zhoršovat,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Společně s tímto opatřením byla nemocnice nucena přestěhovat ambulance, které byly v tomto prostoru. Všechny nově najde veřejnosti v pavilonu D3, do kterého bude pacienty směrovat personál nemocnice i provizorní značení.

Přestěhována je tam akutní interní ambulance a chirurgická ambulance (místo chirurgických poraden) a lékařská pohotovostní služba se nyní nachází v jedné z neurologických ambulancí.

„Nemocnice má v záloze připraveno i speciální izolační oddělení, kam by byli umisťováni pacienti, kteří mají prokázané onemocnění koronavirem, jejichž stav vyžaduje hospitalizaci a není možné je umístit do specializovaného zařízení,“ dodal Janota.

Komentáře