Roušky se šijí i v příbramské věznici

Foto: Věznice Příbram

BYTÍZ – K výrobě nedostatkových roušek se připojila i příbramská věznice na Bytíze. Roušky se v ní šijí od začátku týdne. Zatím odsouzení ušili okolo 1 500 roušek.

„Do šití se zapojilo 14 odsouzených. Nejprve se pokryly požadavky příbramské věznice, aby byli ochráněni zaměstnanci i odsouzení a nyní šijí roušky pro další věznice,“ sdělila tisková mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

Cílem je co nejrychleji pokrýt požadavky na ochranné pomůcky právě ve věznicích. „Cílem je ochránit naše lidi a pak když má věznice uzavřenou spolupráci s městem či jinými organizacemi, tak bude vyrábět roušky i pro ně,“ dodala Kučerová.

Ve věznicích nyní platí stejně jako všude bezpečnostní a hygienická omezení. Jsou zrušené veškeré exkurze nebo návštěvy. Dokonce někteří vězni sami už dopředu požádali své blízké, aby na návštěvy nejezdili. V rámci těchto omezení mají odsouzení jako kompenzaci povolený jeden balíček s potravinami a jeden balíček s hygienickými potřebami navíc. Mají také delší vycházky či povolené sledování televize až do půlnoci místo původních 22 hodin.

Komentáře