Příbramská nemocnice má nový modernější babybox

PŘÍBRAM – Začátkem týdne byl v příbramské nemocnici uvedený do provozu nový modernější babybox. Umístěný je na stejném místě jako předchozí model, tedy z boku pavilonu D4, kde sídlí nově zrekonstruovaná porodnice. V České republice je aktuálně umístěno 71 babyboxů, ve kterých začal život pro již 158 novorozenců.

Modernizovaný babybox nabízí lepší podmínky i více bezpečí pro odložená miminka. Je vyrobený z nerezového plechu, má samočinná dvířka ovládané senzorem, aby nedošlo ke zranění miminka a jeho vnitřní prostor je klimatizován, takže i v době veder je v něm stále stejná teplota. Babybox je opatřen i náhradním zdrojem energie a je napojen na stálou službu a mobilní telefony. „Prvopočátek byl v roce 2008, kdy se u nás instaloval první babybox, do kterého byly odloženy tři děti. Stal se takovou matkou i otcem zároveň. Během rekonstrukce porodního křídla se podařilo zprovoznit i tento nový babybox. Za to všem patří velký dík,“ řekl ve své řeči ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

S instalací nového babyboxu se čekalo do doby, kdy dojde k ukončení stavebních prací na porodnici. Ten tak byl instalován až v minulých dnech, aby mohlo dojít k jeho technickému zabezpečení a připojení na novou datovou síť.

Komentáře