Příbram spustila druhou vlnu pomoci z transparentního účtu, v první zájem nebyl

PŘÍBRAM – Veřejná sbírka vyhlášená městem na začátku dubna letošního roku je stále spuštěna. O prostředky z ní mohou žádat rodiče samoživitelé, kteří se v souvislosti s koronavirovou epidemií dostali do tíživé životní situace. 

V současné době je na transparentním účtu částka přesahující 80 tisíc korun. Ovšem po jarní vlně epidemie se o finanční pomoc nikdo nepřihlásil. „Bohužel se nám nepřihlásil ani jeden žadatel o pomoc v nouzi,“ prozradil v září místostarosta Martin Buršík.

Radnice proto uvažovala, jak s vybranými penězi naložit. Nyní se naskytla možnost využít je k původně zamýšlenému účelu. „Podruhé v letošním roce vypisujeme výzvu pro rodiče samoživitele, kteří mohou požádat o podporu z transparentního účtu. Oproti prvnímu kolu navyšujeme možnou částku příspěvku na čtyři tisíce korun,“ dodal starosta Jan Konvalinka.

Formulář žádosti je k dispozici na webových stránkách města, případně je možné kontaktovat Odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Transparentní účet veřejné sbírky, na který je možné stále přispívat, je veden u České spořitelny: 90018-521689309/0800. https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/090018-0521689309/Mesto-Pribram

Komentáře