Divadlo Hogo Fogo slavilo první narozeniny. Bohužel bez diváků

Za rok své existence si Divadlo Hogo Fogo získalo renomé i mezi pražskými divadelními soubory. Foto: Petr "Pírek" Černohorský

DRÁŽKOV – Divadlo Hogo Fogo je mezi kulturními stánky na Příbramsku benjamínkem. Koncem října totiž oslavilo teprve rok svojí existence. Nicméně za tuto krátkou dobu se mu podařilo získat velmi dobré jméno mezi profesionálními soubory, které v něm nejen hostují, ale také se rádi vrací. První narozeniny, ale divadlo bohužel slavilo bez diváků.

Poprvé se prostor drážkovského divadla veřejnosti otevřel v sobotu 26. října 2019. „Zahajovali jsme dvojitým představením Sex pro pokročilé s Karlem Rodem a Janou Krausovou v hlavních rolích.  V tento den poprvé divadlo zažilo standing  ovation.  Za tu velmi, velmi krátkou dobu, protože situace nás již podruhé donutila divadlo uzavřít, jsme potlesk vestoje zažili již mnohokrát,“ říká k začátkům Divadla Hogo Fogo jeho ředitelka Gabriela Falcová.

Divadlo už také zveřejnilo přehled změn týkající se představení, která musela být přesunuta v souvislosti s vládním protiepidemiologickými nařízeními. „Děkujeme, že si ponecháváte vstupenky na náhradní termíny představení a koncertů. Vážíme si vaší podpory. O dalších programech a termínech Vás budeme opět informovat dle aktuální situace,“ říká k současné situaci ředitelka divadla.

Přehled změn divadelních termínů:

POLIB TETIČKU (z 18.10.) přesunuto na 12. 12. (pokud ani tento termín nepůjde, posuneme dále)

MOJE TANGO (24.10.) vráceno vstupné (nový termín podzim 2021)

DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ (6.11) přesunuto 6. 2. 2021

KONCERT JAROSLAVA SVĚCENÉHO (13.11.) přesunuto 10.4. 2021

KLAVÍRNÍ KONCERT NIKOL BÓKOVÉ (19.11) – se ruší a vrací vstupné (koncert se plánuje v další sezóně)

ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ (20.11.) – se ruší a vrací vstupné

KOČKA V OREGÁNU (29.11. ) – přesunuto 1.5. 2021

Přestože  nebylo možné rok existence divadla slavit společně s diváky v divadle ani v jeho divadelní kavárně,  jeho pracovníci netruchlí, ale uvědomují si, že nyní je nejdůležitější zdraví všech. „Jakmile se situace zlepší, jistě si to společně vynahradíme,“ věří Gabriela Falcová.

Všichni pracovníci Divadla Hogo Fogo děkují divákům i účinkujícím za báječnou přátelskou atmosféru, kterou vytváří na každém představení či koncertě, nebo´t jsou si vědomi, že bez výjimečných diváků by nikdy nevznikla. „Naší vizí bylo, aby se toto divadlo stalo opravdu místem setkávání lidí, kteří se zde budou cítit vítáni a přijmou divadlo za své. Děkujeme Vám, že se naše sny pomalu a jistě stávají skutečností. Děkujeme, že divadlo podporujete, že o něm mluvíte, že jej doporučujete a především, že jste tady s námi rádi,“ říká ředitelka divadla.

Ráda by také poděkovala všem svým skvělým zapáleným a obětavým divadelním spolupracovníkům, celé báječné divadelní kavárně, přátelům, kteří nás podporují a pomáhají,  všem kulturním nadšencům, kteří pravidelně přichází,  protože bez nich by divadlo bylo jen prázdným místem.

„Přeji našemu divadlu, ale i nám všem, abychom, když je třeba, zůstali nohama na zemi. Ale abychom si dokázali dopřát alespoň na malou sváteční chvíli nohy v oblacích. Odtud je každá trampota menší a sny jsou blíž. Hodně zdraví nám všem, ať se můžeme co nejdříve potkávat na místech, která máme rádi, a s lidmi, na kterých nám záleží,“ dodává závěrem směrem k „oslavenci“, ale i k divákům a také ke svým spolupracovníkům v divadle Gabriela Falcová.

Foto: Petr „Pírek“ Černohorský

 

Komentáře