Příbram si chce nechat zpracovat první projektovou dokumentaci na atletický stadion

PŘÍBRAM – O stavbě atletického stadionu se v Příbrami mluví už několik let. V současné době se připravuje výběrové řízení a složení komise pro hodnocení podaných návrhů projektové dokumentace na tento projekt.

Už před dvěma lety zastupitelé většinou svých hlasů schválili směnu pozemků s doplatkem 9,3 milionů korun pro TJ Baník Příbram, který byl majitelem pozemků pod atletickým oválem za základní školou ve Školní ulici, jenž několik let už jen neutěšeně chátral. V tomto místě by měl vyrůst nový městský atletický stadion.

„Jedná se o projektovou dokumentaci k vydání územního rozhodnutí a pro stavební povolení. Nejde tedy ještě o tu největší projektovou dokumentaci k samotnému provedení stavby, ale půjde o umístění stavby do krajiny,“ vysvětlil příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO).

Stavba zamýšleného atletického stadionu bude pro město finančně náročná, celkové náklady se podle vedení města v současné době odhadují na částku okolo 190 až 200 milionů korun. „My chceme jít postupnou cestou, tak aby bylo vše připraveno i s ohledem na to, že v budoucnu mohou být vypsány nějaké dotační tituly, tak abychom pro tyto případy měli projektovou dokumentaci připravenou a mohli se pak o ty peníze ucházet,“ doplnil Konvalinka.

Bývalá místostarostka Zorka Brožíková (ANO) před dvěma lety v souvislosti s výkupem pozemků uvedla: „Máme již připravené další kroky k přípravě vybudování atletického  stadionu. Když bychom neztratili žádný den v přípravě, což se týká studie, projektové dokumentace, uzemního řízení a podobně, tak bychom v roce 2023 začali stavět tento stadion.“

Ekonom a současný zastupitel za Spojence Václav Dvořák k tomu tehdy konstatoval: „Tento krok vnímám pozitivně, jednou městu umožní postavit tam atletické sportovní zařízení. Hodně mimo realitu však bylo vyjádření paní místostarostky, která řekla, že by se mohlo začít stavět v roce 2023. Podívejme se na kauzu aquaparku, jak to město umí… Projekty, územní řízení, stavební řízení, výběrová řízení – to vše má své lhůty. A musí být tahoun, který tlačí na pilu. Situaci na městě tak ale nevidím.“

Komentáře