V neděli se v okolí Památníku Vojna poběží pro republiku

LEŠETICE – Již tuto neděli 22. října se v okolí Památníku Vojna uskuteční další ročníku Běhu pro republiku, který připomene významné výročí v historii České republiky. Každoroční událost je věnována oslavě 105. výročí vzniku Československé republiky a připomíná osudy těch, kteří byli uvězněni v táboře Vojna a v dalších komunistických lágrech.

Toto sportovní setkání, organizované pod záštitou prezidenta České republiky Petra Pavla, nabízí účastníkům nejen příležitost k fyzické aktivitě, ale také šanci vyjádřit svou podporu svobodě a demokracii. „Vítězové se mohou těšit na originální cenu „ArtRun“, vyrobenou ze dřeva a ostnatého drátu,“ uvedl Josef Hovorka z Volunteer Team Příbram, což je organizace, která běh pořádá.

Letošní rok bude zvláštní tím, že si účastníci připomenou válečného hrdinu, generála Rudolfa Pernického, držitele Řádu Bílého lva, který byl vězněn až 11 let. Jeho příběh symbolizuje odvahu a odhodlání v období komunistické totality.

Generálmajor Rudolf Pernický. Foto: archiv městské části Praha – Suchdol

Běh pro republiku nabídne účastníkům okruh o délce 5 km, zahrnující místa Vojna, Žežice, Lešetice a opět zpět do Vojna. Pro děti bude připraven zkrácený okruh o délce 200 metrů. Letos je také novinkou procházka na 5 km, kterou si můžete užít s rodinou, přáteli nebo se psem.

Registrace do všech závodů, pro děti i dospělé, jsou možné online na stránkách běhu behprorepubliku.blogspot.com nebo přímo v den konání akce. Účastníci tak mohou vyjádřit svou solidaritu s těmi, kteří bojovali za svobodu a demokracii.

Běh pro republiku představuje důležitou událost pro všechny občany České republiky, kteří chtějí uctít památku těch, kteří trpěli za komunistického režimu, a vyjádřit svou oddanost demokratickým hodnotám. Tak se stává toto sportovní setkání nejen příležitostí k pohybu, ale také projevem občanského odhodlání a solidarity.

Komentáře