Příbram pošle 20 tisíc obcím postiženým tornádem, o další pomoci bude jednat zastupitelstvo

Zasedání rady města. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Rada města se na svém pondělní jednání zabývala možnostmi pomoci obcím a městů na Moravě, zasažených tornádem na konci minulého týden. Každé ze zasažených obcí Příbram pošle 20 tisíc korun.

„Při sledování záběrů ze zasažených obcí jde mráz po zádech a člověk si uvědomí, že pro nás doposud zásadní věci jsou mnohdy malichernostmi. Při těchto událostech se ukáže kvalita člověka, a my Češi jsme velmi solidární, opět se ukázalo, že se umíme ve vypjatých situacích semknout. Díky patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomáhají. Při jednání rady jsme schvalovali příspěvek pro šest nejvíce zasažených obcí. Rada města může schválit peněžité dary v maximální výši 20 000 korun, to jsme také učinili. Zároveň svoláváme zasedání zastupitelstva města, kde se bude rozhodovat o další finanční pomoci postiženým obcím,“ uvedl po jednání rady starosta Jan Konvalinka.

Po dvacetitisících korun dostanou obce: Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín a Stebno. Další pomoc se bude řešit na zasedání zastupitelstva města, které bude svoláno na nejbližší možný termín.

Komentáře