Stovka předplatitelů podpořila příbramské divadlo, věnovala mu sto tisíc

Ředitel divadla Petr Bednář a jeho zástupkyně Anna Čiperová.

PŘÍBRAM – Divadla v uplynulém roce zažily asi jeden z nejhorších roků své historie. Odehrálo se minimum naplánovaných představení, mnohdy se vracelo vstupné, ale přesto diváci zůstali svým scénám věrní. To je i případ příbramského divadla.

Poměrně žádanou službou Divadla A. Dvořáka je předplatné, které už má dlouhou tradici i své věrné diváky. „Z loňského předplatného jsme odehráli pouze dvě představení a museli jsme ho zrušit a vraceli jsme peníze,“ říká zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová s tím, že celková částka, kterou divadlo vracelo se vyšplhala přes milion korun. Letos tak diváky v divadle čeká sedm premiér.

Ovšem ne všichni předplatitelé chtěli své peníze za loňskou sezónu zpět. Zhruba stovka předplatitelů totiž peníze za loňské předplatné nechala divadlu jako výraz své podpory příbramského kulturního stánku v této těžké době. „To co nás dojalo a mile překvapilo, že 97 lidí nechtělo své peníze za předplatné zpět. Mě to přijde jako neskutečný počet a dohromady to dělá 100 907 korun, a touto částkou nás vlastně sponzorovali, a tohle jsme rozhodně nečekali,“ neskrývá překvapení a dojetí Anna Čiperová.

Letošní předplatné ze známých důvodů nezačalo v lednu, jako vždy, ale až v dubnu a trvá až do prosince. „Je sice o hodně zkrácené, ale přesto budeme hrát sedm premiér,“ dodává zástupkyně ředitele divadla.

V loňském roce mělo Divadlo A. Dvořáka 1 745 předplatitelů. Pro letošní rok divadlo ale předpokládalo i vzhledem ke zkrácení doby menší zájem. Ovšem letos si předplatné do příbramského divadla koupilo 861 předplatitelů, což je podle vedení divadla i vzhledem k situaci ohledně bezpečnostních opatření v souvislosti s koronavirem úctyhodné číslo.

„Pokud by se na podzim situace zlepšila a rozjelo se to normálně, tak uvažujeme i tzv. doplňkovém předplatném. Takže by se odečetly ty odehraná představení, ale uvidíme, jaká situace bude v září. Chápu, že mnozí vyčkávají, co bude dál, ale kdyby se nám na to doplňkové předplatné podařilo z necelých devíti set lidí, kteří nám odešli, podařilo získat aspoň 200, tak to bude úžasné, protože se ta šňůra nepřetrhne a to je strašně důležité,“ doplnil ředitel divadla Petr Bednář. Podle něj je 200 předplatitelů roční nárůst. „Proto se o to tak pereme,“ uzavírá.

Komentáře