Příbram má možnost koupit pozemky pod bývalou sjezdovkou na Padáku

Bývalá sjezdovka na Padáku. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – V lokalitě na Padáku byl před lety v provozu lyžařský svah. V posledních letech ale klimatické podmínky lyžování v Příbrami nepřály a tak svah pomalu zarůstá a jeho oplocení chátrá. Město nyní řeší možnost odkupu pozemků v této lokalitě.

Starší obyvatelé města si dokonce asi dokonce vzpomenou i na umělý povrch pro lyžování na této sjezdovce. V minulosti se také uvažovalo o prodloužení sjezdovky za silnici na Milín směrem k Junior klubu a v dobách příznivějších na sníh na ní například Spolek ve čtvrtek pořádal i lyžařské závody. Nicméně nyní už řadu let zeje prázdnotou, případně se po svahu prohánějí srny.

Vlastníkem zmíněného pozemku je TJ Baník Příbram, z. s. Město aktuálně vede jednání o možném odkupu pozemku, který v minulosti sloužil jako sjezdovka. „V této lokalitě máme řadu pozemků, které jsou již nyní využívány sportovci. Výkup zmiňovaného pozemku se nám jeví v rámci rozvoje sportu a turistického vyžití jako smysluplný krok, který by posunul možné využití celé oblasti,“ příbližuje záměr města místostarostka Zorka Brožíková.

Lyžařský svah s vlekem se v posledních letech s ohledem na klimatické podmínky neprovozuje a mobiliář, který je ve vlastnictví města tedy postupně chátrá. Město v minulosti vedlo jednání, ovšem prozatím bezvýsledně. „Nyní máme připraven návrh na výkup pozemku a bude na zastupitelích, jakým způsobem se k této otázce postaví,“ doplnil starosta Jan Konvalinka s tím, že dle znaleckého posudku je cena pozemku 4 900 000 Kč.

Komentáře