Příbram jedná s Krajem o směně budovy II. polikliniky

Budova bývalé II. polikliniky v Příbrami.

PŘÍBRAM – Vedení města jedná s vedením Středočeského kraje o směně budovy bývalé II. polikliniky, ovšem obě strany mají na to, co za ní chtít, rozdílný názor. Město Kraji nabízí budovu hornického domku, který by se hodil Hornickému muzeu Příbram plus doplatek ceny polikliniky, Kraj by ale raději třeba nějakou budovu některé ze středních škol.

O problému se mluvilo i na únorovém zasedání zastupitelstva. Starosta města uvedl, že vše je zatím v jednání. „Osobně preferuji variantu výměny za hornický domek plus doplatek. Příliš se mi nelíbí, že bychom měli Kraji dát například některou z budov, kde sídlí střední školy, když do nich město investovalo nemalé finanční prostředky,“ řekl Jan Konvalinka (ANO). 

Zastupitel za ANO František Hauser k tomu uvedl, že pokud by se budovu polikliniky podařilo získat, tak by v ní město mohlo například zřídit dvě zubní ordinace, které by pak nabídlo mladým zubařům. Těch je ostatně nedostatek téměř v celé republice.  „Mladí zubaři jsou, ovšem nechtějí smlouvy s pojišťovnami a nechtějí přebírat kartotéky po zubařích, kteří odcházejí do penze,“ popsal situaci v oboru Hauser a dodal: „Sám už jsem takovou nabídku od jednoho mladého stomatologa také dostal.“

Situaci ohledně zubařů i dalších zdravotnických oborů v Příbrami si podle starosty město uvědomuje a proto jedná s organizacemi sdružující lékaře a snaží se zjistit, co by mohlo město udělat pro zvýšení dostupnosti péče. „Pokud se nám podaří budovu druhé polikliniky získat, tak v ní chceme, společně se sdružením praktických lékařů, vybudovat tzv. centrum primární prevence. Zjednodušeně řečeno, jde nám o to, abychom lékařům různých odborností, zubaře nevyjímaje, nabídli vhodné prostory k provozování praxe, a to i za podmínky, že by měli mít nulové či symbolické nájemné,“ dodal příbramský starosta Jan Konvalinka.

Komentáře