Příbram daň z nemovitosti zvyšovat nebude

PŘÍBRAM – Všechno v současné době zdražuje a lidé, firmy i města a obce hledají jednak oblasti, kde mohou ušetřit, ale také i možnosti, kde by se finanční prostředky daly naopak zvýšit. Pro města a obce je jednou z možností zvýšit daň z nemovitosti. To ale podle radnice v Příbrami není na pořadu dne.

„Tento záměr není v Příbrami vůbec na stole. Poplatky, které lidé ve městě platí jsou stále nahoru a nejsou to jen poplatky vybírané městem, ale také energie, služby a tak dále, proto si myslím, že v nějakém střednědobém výhledu by nemělo docházet k navyšování daně z nemovitosti,“ míní starosta Jan Konvalinka.

Podle jeho slov obecně ekonomický vývoj v republice nebude nabývat tak fatálních rozměrů, jak se někteří lidé či odborníci domnívají. Nepopírá, že v tuto chvíli je pro mnohé situace náročná, nicméně věří, že se vše zase v dobré obrátí. „myslím si, že doba prosperity a relativní hojnosti nás zase může čekat, i když to třeba chvíli bude náročné,“ dodává.

Daň z nemovitosti Příbram zvýšila v roce 2015. Tehdy došlo k jejímu dvojnásobení a po schválení zastupitelstvem tak například majitel dvoupokojového bytu zaplatil za rok asi o 350 korun víc a za třípokojový asi o 500 korun více.

Komentáře