Příbram chce letos postavit 6 až 7 krytých stání pro kontejnery na tříděný odpad

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Třídit odpad se v současné době vyplatí jak lidem, tak městům. Kvůli nedostatku surovin jako je například papír jeho cena ve sběrnách vyšplhala až na čtyři koruny za kilogram, zatímco před dvěma lety se za kilo platilo padesát haléřů. Městům se tak vyplatí nyní mít hnízda na tříděný odpad, nicméně mnohá z nich v Příbrami nepůsobí příliš esteticky.

Se stavbou ohrazených stání pro kontejnery na tříděný odpad začalo město před lety na Zdaboři a chtělo pokračovat i v dalších lokalitách, nicméně tento záměr přerušil záměr jiný a to budování parkovacích stání na sídlišti, kde lidé parkovali svá auta zčásti na zelených plochách. Obojí prováděli pracovníci technických služeb.  „Ta kontejnerová stání dělá ta samá parta, jako dělá ta parkovací místa, ale na letošek máme v plánu šest nebo sedm těchto kontejnerových stání postavit,“ prozradil starosta Jan Konvalinka.

Je pravdou, že například sběrná hnízda tříděného odpadu postavená u škol či školek nepůsobí zrovna krásným dojmem, když se okolo nich povalují tašky s papírem či oděvy, které ještě v následujících dnech rozhrabou bezdomovci. To je například případ hnízda u areálu mateřských školek v Jungmannově ulici. Ovšem město v některých případech naráží na fakt, že nevlastní v dané lokalitě vhodný pozemek pro umístnění krytého kontejnerového stání. „Problém je, že ne všechny pozemky, na kterých ty kontejnery stojí jsou naše, nebo jsou dostatečně velké, aby se tam kryté stání dalo vybudovat,“ doplnila místostarostka Zorka Brožíková.

Na druhou stranu už za starostování Jindřicha Vařeky město vytvořilo fond na výkup pozemků, které potřebuje, nebo by je mohlo nabídnout investorům a tak se nabízí varianta, že právě v souvislosti s tímto fondem by se město na výkup vhodných pozemků pro krytá stání hnízd na tříděný odpad mohlo zaměřit.

Komentáře