Při silničních kontrolách se hlídky zaměřily na nesprávný způsob jízdy

Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Dopravní nehody jsou závažným problémem na silnicích a častou příčinou těchto tragických událostí je nesprávný způsob jízdy. Tato nebezpečná praxe zahrnuje nedodržení bezpečnostní vzdálenosti, nevěnování se řízení a další rizikové aktivity za volantem. Příbramští policisté věnovali koncem minulého týdne tomuto problému zvýšenou pozornost a prováděli dopravní kontroly zaměřené na řidiče, kteří se nevěnovali bezpečnému řízení vozidla.

Během této akce bylo zkontrolováno celkem 194 vozidel a příbramští strážci zákona odhalili 18 přestupků. To však nebylo vše, co se během těchto kontrol stalo. Pokuty ve výši 4,6 tisíce korun byly vyměřeny zejména motoristům, kteří nedodržovali základní pravidla bezpečnosti na silnicích.

„Základní bezpečnostní opatření, jako je používání bezpečnostního pásu, se ukázalo být problematickým pro šest řidičů, kteří byli přistiženi, že nepoužívali tento základní prvek ochrany. Dvě vozidla měla nedostatečný technický stav a kontroly odhalily také řidiče, který se pokusil řídit přes zakáz řízení,“ uvedla příbramská policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Zatímco někteří řidiči byli potrestáni za své nedbalé jednání, ti, kteří se chovali zodpovědně, obdrželi od policistů vonítko s nápisem „Dej ruce na volant, ne na mobil!“ a také jednorázový alkoholový test, aby se podpořilo bezpečné chování za volantem.

Příbramští policisté dávají jasně najevo, že budou i nadále pečlivě monitorovat silniční provoz a provádět akce zaměřené na prevenci dopravních nehod způsobených nesprávným způsobem jízdy.

 

Komentáře