Prasklá hadice od pračky zaměstnala hasiče v Rožmitále

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – V neděli odpoledne bylo opravdu živo na rožmitálském sídlišti. Hasiči s těžkou technikou si vyzkoušeli průjezd úzkymi uličkami, se zaparkovanými automobily, i za asistence policie ČR obvodního oddělení v Rožmitále.

Nejednalo se však o nějaký výcvik, ale skutečný zásah, neznámou poruchu vodovodního řádu v uzamčeném bytě třetího patra. Bohužel rodina žijící v bytě nebyla a nedařilo se jí sehnat ani policii. Voda z bytu ve třetím patře panelového domu tak začala téct do spodních bytů.

Na místo tak vyjeli hasiči z Rožmitálu a jednotka HZS Příbram. Z důvodu bezpečnostních dveří a zámků by bylo velice obtížné se do bytu dostat a tak velitel zásahu povolal na místo i hasičskou plošinu. Hasiči se tak díky otevřené ventilaci v bytě dostali dovnitř oknem, kde následně uzavřeli přívod vody.

Podle informací velitele JSDH Rožmitál pod Třemšínem Milana Poláka se jednalo o poruchu vody na přívodní hadici k pračce.

Hasiči tak svým zásahem ochránili majetek dalších mnoha obyvatel ve spodních patrech panelového domu. Jak je vidno hasiči nám neslouží jen k požárům, ale jsou po ruce a pomoci naším občanům i v jiných situacích jako byla tato technická pomoc. Děkuji hasičům za zásah a uchráněný majetek našich občanů,“ uvedl k celé věci radní města Aleš Haluska.

Zdroj a foto: Aleš Haluska

 

Komentáře