Cyklojízda na Slovensko propaguje příbramské památky a pomáhá nemocnému chlapci

Ředitel muzea Josef Velfl (vlevo) s Jiřím Šťástkou (v přílbě) a dalšími účastníky dobročinné cyklojízdy v areálu Ševčinského dolu.

PŘÍBRAM – Na pětidenní cyklistickou túru z Příbramska až na Slovensko se vydal v těchto dnech bývalý starosta Chotilska Jiří Šťástka s doprovodem. Cílem jízdy je získat při jednotlivých zastávkách finanční prostředky pro vážně nemocného třináctiletého Dominika a zároveň propagovat významné kulturní cíle na Příbramsku v čele s Hornickým muzeem Příbram, Muzeem Špýchar Prostřední Lhota či Muzeem Vltavy v Chotilsku.

Jiří Šťástka s  přáteli ve dnech 13. až 17. srpna absolvují trasu směřující z Rožmitálu pod Třemsínem přes Příbram do Chotilska a dál pak Benešovskem na Moravu, se zastávkami v Jihlavě, Třebíči, Židlochovicích a Hodoníně. Poté vede tato cesta Slovenskem přes Senicu, Piešťany, Topoľčany a Patizánské až do 504 km vzdálených Sklených Teplic.

„Jiří Šťástka v tomto projektu zastupuje pořadatele tohoto projektu, spolek Veteránklub starostové a Veselý vrch. A protože je cílem jízdy získat finanční prostředky pro vážně nemocného Dominika a také propagovat významné kulturní cíle na Příbramsku, byla jednou z prvních zastávek i návštěva areálu Hornického muzea  na Březových Horách,“ řekl ředitel muzea Josef Velfl, který účastníky jízdy přivítal ve čtvrtek 13. srpna v areálu Ševčinského dolu.

Transparentní účet, kam lze přispět na nemocného Dominika jakoukoliv částkou, je veden u Komerční banky, č. ú.: 115-8188460207/0100.

Foto: Hornické muzeum Příbram

Komentáře