Publikace Pohádkové putování zavede turisty na místa natáčení 10 českých pohádek

Nová turistická brožura zavede turisty po stopách natáčení českých filmových pohádek například na zámek Konopiště.

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeská centrála cestovního ruchu vydala v těchto dnech brožuru s filmovou tematikou. Láká turisty na místa, kde se ve Středních Čechách točily známé české pohádky. Čtyři z deseti lokalit jsou relativně blízko Příbramska.

Publikace zavede „pohádkové turisty“ například na místo natáčení pohádka Tři veteráni soutěžící zavede k lomům u Koněpruských jeskyní, kde je možné získat razítko v pokladně krasových jeskyní. Pohádka Jak se budí princezny pak návštěvníky zavede na zámek Konopiště. Princezna zakletá v čase se točila na hradě Točník a novodobý pohádkový hit režiséra Jiřího Stracha Anděl páně se z části odehrával na relativně nedalekém Českém Štenberku. Bohužel například lokality z pohádky Honza málem králem s Jiřím Kornem a Naďou Konvalinkovou, jenž z části vznikala na Sedlčansku, se do publikace nedostaly.

Pohádka Jak se budí princezny se z části točila na Konopišti. Zdroj: ČSFD

 

Brožura Pohádkové putování, je zároveň soutěžní hrou, kdy za své putování mohou návštěvníci získat například rodinné vstupenky nebo další zajímavé ceny. Razítkovací hra je doplněna o popis 10 českých pohádek, které byly natočeny ve středních Čechách. Nechybí ani oblíbené tipy na další zajímavá místa v okolí hlavních pohádkových lokalit.

Pohádka Tři veteráni se z části natáčela u Koněpruských jeskyní. Foto: Kfilmu.net

Odměny jsou odstupňované dle počtu navštívených míst, kdy již za 3 navštívená místa, ve kterých turisté požádají o razítko do soutěžní strany, získají drobný propagační předmět. Za 6 navštívených míst budou soutěžící odměněni rodinou vstupenkou například do Parku Mirakulum v Milovicích, Zooparku Zájezd na Kladensku, Farmaparku Soběhrdy nebo do Dětského ráje na zámku Berchtold v Kunicích. Pro ty nejvěrnější návštěvníky, kteří získají 8 razítek, pak navíc čeká ještě hodnotný dárek, kterým může být například stolní hra o Kutné Hoře. Nejzazší termín pro odeslání vyplněné soutěžní karty je 31. srpna 2021.

„Dalším filmy motivovaným letákem navazujeme na úspěšnou brožuru Filmová místa, kterou jsme vydali na jaře letošního roku. Tentokrát jsme se zaměřili především na rodiny s dětmi. Pohádková podoba středních Čech je důvodem, proč se k nám filmaři rádi vracejí. Zároveň jsme chtěli návštěvníky motivovat k opakované návštěvě a odměnit je za jejich věrnost středním Čechám. Proto jsme zvolili jednoduchou soutěžní hru, kdy turisté sbírají na vytipovaných místech razítka,“ říká Zuzana Vojtová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Soutěžní hra Pohádkové putování představuje 10 pohádkových lokalit. Soutěžní karta pak jasně odkazuje na celkem 8 míst, na kterých je možné získat razítko a zúčastnit se tak soutěže o zajímavé ceny, která končí 31. 8. 2021. O razítko si lze říct na hradech Český Šternberk a Točník, v pokladně Koněpruských jeskyní, na zámcích Konopiště a Žleby, ve skanzenech v Přerově nad Labem a v Kouřimi nebo v Chrustenické šachtě. Pravidla soutěže naleznou zájemci na stránkách www.strednicechy.cz v sekci Ke stažení.

Elektronická verze brožury je ke stažení ZDE. Tištěnou verzi si mohou zájemci vyzvednout v TIC Středočeského kraje v Husově 21, Praha 1.

Komentáře