Práce na Novém rybníku finišují, voda ale stále chybí (Fotogalerie)

Vody je zatím stále málo.

PŘÍBRAM – Práce na první etapě obnovy koupaliště Nový rybník jdou do finále. Tento týden se například instalovaly na části břehu slaměné slunečníky, hotová jsou už tři mola i lávka na ostrov s altánem. K úplné dokonalosti areálu ale chybí voda.

Rybník je zatím napuštěný asi ze dvou třetin a podle počasí to vypadá, že už nezaprší. To ale dělá čáru přes rozpočet jak sobotnímu Dni sportu, tak nedělnímu Triatlonu. Vedení města by se proto tento týden mělo situací intenzivně zabývat. Zřejmě jedinou nadějí na zvýšení vodní hladiny je, připuštění vody z nedalekého Fialova rybníku. „V zimě a na jaře jsme tu brodili bahnem a teď, když to potřebujeme nejvíce, tak spadne ani kapička,“ posteskl si příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Pro veřejnost se navíc v pátek celý areál uzavře, protože organizátoři ho budou připravovat společně s areálem letního kina na sobotní Den sportu, který nabídne víc jak 40 sportovních disciplín a bohatý kulturní program. V sobotu pak řidiči musí počítat s uzavírkou Milínské ulice od Drupolu až po odbočku do Příbrami u Brodu, protože bude po celý den sloužit jako záchytné parkoviště.

Komentáře