Poškozené pendlové hodiny, auto na střeše, větev pod autem

Ilustrační foto. Foto: PČR

PŘÍBRAMSKO – Hlavně namrzlá vozovka sehrála roli v několika nehodách koncem minulého týdne na Příbramsku.

K poškození pendlových hodin došlo při dopravní nehodě, která se stala 6. ledna krátce po poledni u Věšína na Rožmitálsku. Šestapadesátiletý motorista dostal na namrzlé vozovce po projetí začátky s vozem smyk. Auto se stalo neovladatelné a skončilo mimo komunikaci. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda však činí 40 tisíc korun.

Počasí sehrálo svou roli i u nehody, k níž došlo následující den ráno na dálnici D4 u Obořiště. „Dvaatřicetiletý cizinec předjížděl a při zařazování zpět do pravého jízdního pruhu najel na souvislý pás rozbředlého sněhu, dostal smyk, narazil kolem do obrubníku a poté vyjel do travnatého svahu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že automobil značky Peugeot skončil v konečném postavení na střeše mimo vozovku. „Muž utrpěl lehké zranění, jeho spolujezdkyně vyvázla bez zranění. Způsobená škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun,“ dodala Schindlová.

V ranních hodinách také došlo k nehodě v katastru obce Petrovice na Sedlčansku. Pětapadesátiletá žena uvedla, že při jízdě jí bezprostředně před vozidlo spadla větev z borovice, která byla zatížena sněhem, pro krátkou vzdálenost se jí již nestačila vyhnout. Větev zůstala pod autem zaklíněna. V tomto případě byla škoda ve výši 40 tisíc korun.

Komentáře