Policisté dětem připomínali zásady bezpečného chování v silničním provozu

Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Tento týden se na celém území České republiky uskutečnila preventivní akce v oblasti dopravy s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Policisté zaměřili svou pozornost na přechody pro chodce v okolí základních škol, přičemž hlavním cílem bylo posílení povědomí dětí o bezpečném vstupu na vozovku.

Jedním z klíčových sdělení této akce je, že chodci by měli využívat přechod pouze v případě, že mají dostatečný dohled na okolní provoz. „V opačném případě je doporučeno přecházet silnici pouze na přehledných místech a vždy se pečlivě rozhlédnout. Před vstupem na přechod pro chodce musí odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit, neexistuje absolutní přednost chodců,“ připomíná policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Součástí bezpečného přecházení silnice je také uvědomění si druhého jízdního pruhu. Zatímco někteří řidiči poskytnou chodci přednost, řidiči v protisměru mohou přítomnost chodce přehlédnout. Kromě toho je důležité nosit reflexní prvky, které zvyšují viditelnost chodce, zejména za šera, při dešti nebo v mlze, kdy je takto označený člověk viditelný až na vzdálenost dvou set metrů.

Důležité pravidla bezpečného přecházení silnice se tento týden dozvěděly i žáci Základní školy v Kamýku nad Vltavou, kde příbramští dopravní policisté uskutečnili preventivní akci. Žákům byly rozdány reflexní pásky a navíc měli možnost se seznámit s policejní technikou a vybavením, které policisté využívají při své práci.

 

Komentáře