Policie se zaměřila na řidiče s telefony v rukou

Foto: Policie ČR

PŘÍBRAM – V pondělí 20. května se příbramští policisté soustředili na nevěnování se řízení, především na řidiče držící mobilní telefony za jízdy. Tato kontrola navazovala na obdobnou akci z minulého pondělí, při níž bylo zkontrolováno 79 vozidel a zjištěno 34 přestupků.

V rámci kontrol byly uděleny pokuty ve výši 52 tisíc korun, přičemž osm motoristů bude ještě řešeno ve správním řízení. „Devět řidičů bylo přistiženo při používání mobilního telefonu za jízdy, deset motoristů překročilo povolenou rychlost mimo obec, 11 šoférů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem a jedno vozidlo nevyhovovalo technickému stavu,“ uvedla policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Řidiči, kteří měli vše v pořádku, byli odměněni vonítkem s nápisem „Dej ruce na volant, ne na mobil!“ a jednorázovým alkohol testem. Policie zdůrazňuje, že nevěnování se řízení, včetně ladění rádia, ohlížení se na zadní sedačky, živé komunikace se spolujezdcem, svačení či telefonování, je častou příčinou dopravních nehod. Důležité je také dodržování bezpečnostní vzdálenosti, což bývá rovněž častým důvodem kolizí.

Komentáře