Policie řeší několik vloupání do sklepů a garáží

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO  – Zloději se v poslední době stále více zaměřují na vykrádání sklepů a garáží. Policie v současné době řeší hned několik takových případů na území celého okresu.

V období mezi 4. a 6. březnem vnikl zatím nezjištěný pachatel do sklepa bytového domu v Příbrami. Bez poškození překonal vstupní dveře do obydlí, poté vyrazil dveře do místnosti se sklepními kójemi a následně u jedné z nich vytrhl kovovou mříž. „Odnesl si odtud tři tenisové rakety, fotoaparát, autorádio a tiskárnu. Majiteli vznikla škoda ve výši 13 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Vloupání do ostatních objektů, což jsou právě sklepy, dále garáže, kůlny a hospodářská stavení, je nejčastější majetkovou trestnou činností na Příbramsku. „V loňském roce řešili příbramští policisté 121 případů, tj. přes sedm procent z celkové kriminality. Na tyto objekty upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou rekreační obydlí opuštěná,“ vysvětluje mluvčí s tím, že pachatelé dobře vědí, že v nich lidé mají uschovaná kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky, alkohol a trvanlivé potraviny.

Předcházet těmto krádežím mohou občané tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. „Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout zloděje mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v objektu,“ uzavírá Monika Schindlová.

Komentáře