Příbram je nejlepším městem pro podnikání ve středních Čechách

PRAHA/PŘÍBRAM – Podnikatelsky nejpřívětivějším místem pro podnikání ve středních Čechách je podle letošních výsledků Příbram, která loni skončila na bronzové příčce. Na druhé příčce srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, který zpracovává analytická agentura Datank, skončil Brandýs nad Labem / Stará Boleslav, třetí místo obsadil Benešov.

Pro vítězství Příbrami hovořil především vysoký počet studentů a učňů v odborném vzdělávání, vysoký podíl právnických osob a také nízké ceny stavebních pozemků, které mohou další podnikatele jedině přilákat. V kategorii přístupu veřejné správy zaznamenala Příbram skvělé výsledky zejména v ekonomických údajích. Jedná se například o nejvyšší likviditu, velmi vysoký podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu nebo velmi nízké náklady na dluhovou službu. V neposlední řadě má Příbram kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné, co v rámci komunikace s veřejnou správou potřebují.

„Hlavním předpokladem pro získání ocenění, je podle mého názoru infrastruktura a kvalitní pracovní síla. Pokud jde o odborné vzdělávání ve městě, snažíme se, aby i učební obory byly přizpůsobeny firmám, které u nás působí. Snažíme se také zcelit některé pozemky, které z části město vlastní, a budeme chtít rozšířit průmyslovou zónu a vybudovat tam komunikace pro lepší obslužnost. To je další z konkrétních kroků, který by měl ještě zlepšit podnikatelské prostředí,“ říká místostarosta Martin Buršík.

Komentáře